بلاگ

مختصری در باره سئو سایت

   جهت بدست آوردن بهترین و بیشترین نتایج در موتورهای جستجوگر خصوصا گوگل بایستی اقدامات لازم را از همان ابتدا در جهت سئو سایت خود به اجرا بگذارید. حال ممکن است شخصا با توجه به دانش خود اینکار را انجام بدهید و یا اجرای این مورد را به یک شرکت و کارشناسان آن بسپارید. در ذیل سعی شده خلاصه وار به برخی از موارد مهم اشاره نماییم.

 سئو چیست ؟

    سئو مخفف Search Engine optimization یا بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو است که اصلی ترین هدف آن کسب مقام و جایگاه بهتر در نتایج موتورهای جستجوگر خصوصا گوگل میباشد. در طول روز و شب کاربران در شبکه اینترنت کلمات بسیاری را در گوگل جستجو مینمایند. در طی این جستجو موتورهای جستجوگر  نتایجی را با توجه به عبارات وارد شده توسط کاربران به ایشان نمایش می دهد. پر واضح است که هر چقدر جایگاه سایت شما در لیست نتایج بالاتر باشد اقبال بیشتری برای جذب کاربر خواهید داشت . اینجاست که میتوانیم بگوییم سئو سایت شما در وضعیت خوبی قرار دارد.

بطور کلی سئو را میتوان بر دو نوع کلی تقسیم بندی نمود:

on-page

off-page

    سئو on-page یا همان سئو داخلی شامل کلیه فعالیتهایی نظیر ایجاد محتوای صحیح و بکر ، ایجاد صحیح کلمات کلیدی و عنوان ها ، ریسپانسیو نمودن قالب سایت و ... است. در واقع کلیه این کارها به نوعی جهت جلب توجه بیشتر موتورهای جستجوگر نظیر گوگل می باشد.

    سئو off-page یا به عبارتی سئو خارجی سایت  شامل کلیه کارهایی در خارج از محیط سایت میباشد ، که به انتشار مطالب و محتوای سایت ما کمک مینماید. مانند ایجاد بک لینک در سایتهای دیگر ، فعالیت در شبکه های مجازی و ...

 

چرا سئو اهمیت دارد؟

  تقریبا تمامی کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و ... پیدا میکنند. بدین جهت سئو مناسب راهکار اصلی  برای رسیدن به بازدید بیشتر است. همانطور که میدانید تمامی موتور های جستجوگر دقیقا چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که ایشان میخواهند . به همین علت با قرار گیری در لیست ارائه شده توسط موتورهای جستجوگر ، مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت تا اینکه بخواهید هزینه زیادی را در جهت تبلیغات داشته باشید.پس ملاحظه میفرمایید که سئو دارای چه اهمیتی بالایی است.

 

تحقیقات اولیه در جهت تعیین کلمات کلیدی مرتبط

کلمه کلیدی : به کلمه ای اطلاق میشود که کاربران اینترنت از طریق موتورهای جستجو و جهت یافتن مطالب و موضوعات مورد نیاز خود وارد مینمایند.که به نوعی این کلمات با کلمات کلیدی که در حین طراحی سایت و توسط ما در قالب گنجانده و پرورانده میشوند ، مرتبط میباشند.هرچند به نوعی تعاریف نسبتا متفاوتی دارند.

پس در اولین مرحله ابتدا بایستی کلمات کلیدی مرتبط با حرفه و محتوای سایتمان را بررسی کرده و مشخص نماییم. در این مسیر بایستی این کلمات از دیدگاه کاربران سنجیده و مورد بررسی قرار گیرد تا بیشترین کارآیی را داشته باشد.پیدا کردن کردن کلمات با تعداد حرف بیشتر، ساده تر و مفید تر میباشد.(مانند " ثبت آگهی رایگان " ) در صورتیکه کلمات با حرف کمتر، سختر و زمان بسیار بیشتری را جهت شناخته شدن نیاز دارد.(مانند" ثبت آگهی" )

استفاده از کلمات کلیدی را میتوان یکی از تکنیکهای اصلی در اصول بهینه سازی سایت و قالب در نظر گرفت که در صورتیکه تخصصی به آن نگاه نشود میتواند نتایج منفی نیز در خود داشته باشد.

درباره ما

کارشناسان میهن پلن آمادگی خود را برای طراحی انواع سایت با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت اعلام مینماید . با ما تماس بگیرید

آدرس

ایران -تهران - خ ریاحی - پ 16

(021) 4469692

info@mihanplan.com

(98) 9123278645

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 17:00

آخرین مطالب سایت

درباره ما

 میهن پلن ارائه دهنده انواع خدمات شامل : طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا بصورت نسبتا آماده و اختصاصی ، سئو سایت ، مدیریت و نگهداری سایت ، تولید محتوا و  طراحی انواع بنر های تبلیغاتی در خدمت شما دوستان گرامی میباشد.با ما از طریق صفحه تماس با ما میتوانید ارتباط داشته و درخواست خود را مطرح نمایید.