بلاگ

الکسا چیست؟

الکسا

به احتمال بسیار زیاد همه ما بارها و بارها کلماتی نظیر الکسا ، کاهش رتبه الکسا ، رتبه الکسا را در حین صحبتهای مرتبط با وب ، سایت ، قالب و موارد اینچنینی شنیده ایم. ولی اینکه این کلمات چه هستند و چه کاربردی دارند ، آیا به آن باید توجه کنیم یا نه و چگونه ، مطالبی است که در ذیل اختصارا به آن اشاره مینماییم.

الکسا چیست؟

الکسا یکی از زیرمجموعه های شرکت بزرگ آمازون است که در سال 1996 تاسیس گردید.با ورود به سایت الکسا و وارد نمودن آدرس وب سایت خود میتوانید اطلاعاتی را در ارتباط با سایت همانند رتبه الکسا در جهان ، رتبه الکسا در ایران ، بک لینک های سایت ، سرعت سایت و ... مشاهد نمایید.

 برای ورود به سایت الکسا بر روی لینک ذیل کلیک کنید : 

     سایت الکسا                                                                                           

الکسا چه میکند؟

همانطور که در بالا اشاره شد در سایت  الکسا شما میتوانید اطلاعاتی از وضعیت سایت خود را مشاهد نمایید. الکسا اعلام نموده است که سایتها را بر اساس میانگین بازدید های انجام شده کاربران ، ارجاع و ماندگاری ایشان در صفحات مختلف و نهایتا مقایسه آن با چند ماه گذشته مقایسه و رتبه بندی مینماید . رتبه اصلی با دو عدد کلی خلاصه میگردد ، رتبه جهانی و رتبه کشور (ایران) . هرچه اعدادی که مشاهد میکنید کمتر باشد(به یک نزدیکتر باشد ) سایت شما از نظر الکسا دارای رتبه بهتری میباشد.

از دیگر پارامترهایی که میتوان در سایت الکسا مشاهد نمود : نرخ بانس (یا فرار کاربر ) و پیج ویو (زمان سپری شده در صفحات سایت ) میباشد که بانس ریت نیز هر چه کمتر باشد ، نشاندهده کاربرپسند بودن سایت و مطالب آن بدلیل ماندگاری کاربران میباشد.

نحوه فعال سازی الکسا

همانطور که در منابع مختلف از سوی کارشناسان شرکت الکسا نقل قول شده ، جمع آوری اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه رتبه الکسای سایتها از طریق نصب تولبار الکسا که در سایتشان در نظر گرفته شده ، بر روی مرورگرهای موجود بر روی کامپیوترهایمان  جمع آوری و محاسبه میگردد.و معمولا توصیه میگردد ، بر روی تمامی کامپیوتر ها این تولبار نصب گردد ، تا اطلاعات لازم از بازدیدها بسوی سایت الکسا ارسال و مبنای محاسبه قرار گیرد.جهت نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر خود میتوانید به آدرس اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید.

                                                                                  https://www.alexa.com/toolbar

چگونه میتوان رتبه الکسا را بهبود داد؟

راههای مختلفی جهت بهبود یا کاهش رتبه الکسا در نظر گرفته شده است. از راههای قانونی گرفته تا غیر قانونی .ولی ما به مهمترین آن یعنی وادار کردن کاربر در ماندن در سایت و مراجعه مجدد ایشان به سایت ما میباشد.اگر ما خود را جای کاربران قرار دهیم ، به چه علت به یک سایت وفادار میمانیم و دایما از مطالب آن استفاده مینماییم؟

جواب این سوال ساده است .... طراحی سایت با استفاده از روشهای استاندارد و معتبر جهانی ، ایجاد مطالب بکر ، بروز ، جامع و کاربرپسند ..... یکی از اصلی ترین موارد ماندگاری کاربران در سایت با ایجاد محتوای مناسب و جالب میباشد.این موارد از پارامترهای اصلی در سئو نیز محسوب میگردد.یعنی عمل به قوانین سئو سایت شامل سئو داخلی و سئو خارجی خصوصا در حین طراحی سایت میتواند خود نیز بر افزایش رتبه الکسای سایت ما تاثیر گزار باشد.

در پایان بدین مطلب اشاره مینماییم که آیا رتبه الکسا واقعا ارزشی دارد ؟ آیا میتوان رتبه الکسای سایتمان را معیار ارزشیابی سایتی قرار داد یا نه ؟

در این مورد کارشناسان ارشد نظرات متفاوتی دارند . بعضی با توجه به نسبی بودن اطلاعات دریافتی توسط الکسا اعتبار زیادی برای رتبه الکسا قایل نیستند و تعدادی دیگر آنرا نشاندهنده اعتبار سایتها میدانند.چه بخواهیم و چه نخواهیم رتبه الکسا وجود داشته و برای بسیاری ارزش محسوب میشود و پارامترهایی را هم که مورد ارزیابی قرار میدهد ، شباهت زیادی به پارامترهای مورد نظر موتورهای جستجو خصوصا گوگل دارد. انتخاب با شماست ؟؟؟!!!!

 

درباره ما

کارشناسان میهن پلن آمادگی خود را برای طراحی انواع سایت با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت اعلام مینماید . با ما تماس بگیرید

آدرس

ایران -تهران - خ ریاحی - پ 16

(021) 4469692

info@mihanplan.com

(98) 9123278645

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 17:00

آخرین مطالب سایت

درباره ما

 میهن پلن ارائه دهنده انواع خدمات شامل : طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا بصورت نسبتا آماده و اختصاصی ، سئو سایت ، مدیریت و نگهداری سایت ، تولید محتوا و  طراحی انواع بنر های تبلیغاتی در خدمت شما دوستان گرامی میباشد.با ما از طریق صفحه تماس با ما میتوانید ارتباط داشته و درخواست خود را مطرح نمایید.